Strona główna » Usługi » Usługi remontowo-budowlane
zadzwoń +48 608 382 705 lub wypełnij formularz kontaktowy
Imię i Nazwisko
Nr telefonu
Adres e-mail
Treść
 • Małopolskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych

Usługi remontowo-budowlane

KONTAKT:
telefon:  +608 382 705


W branży budowlanej funkcjonujemy od kilkunastu lat. Zajmujemy się zarówno budownictwem jednorodzinnym jak i przemysłowym. Z naszych usług remontowo-budowlanych korzystają klienci indywidualni a także podmioty gospodarcze.  W ostatnich latach firma wyspecjalizowała się szczególnie w usługach tynkowania oraz betonowania z zastosowaniem betonu natryskowego – torkretu. Więcej o torkretowaniu przeczytaj tutaj Torkretowanie.

Wykonujemy tynki z gotowych zapraw tynkarskich nakładanych ręcznie lub maszynowo.

Najczęściej stosowane są tynki gipsowe oraz cementowo-wapienne.

Tynki gipsowe – układane w jednej warstwie, o grubości ok. 1 cm, stosunkowo szybko wysychające,   stanowią dobre podłoże pod farby. Tynki te absorbują nadmiar wilgoci z powietrza a gdy jest jej mało oddają, przejmują tym samym funkcję naturalnego regulatora wilgotności powietrza. Są odporne na działanie ognia ponieważ nagrzewają się trzy razy wolniej niż cementowo-wapienne. Niezaprzeczalną zaletą są ich właściwości antyseptyczne. Układane są na cegłę, pustaki a także beton komórkowy. Nie stosuje się w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Są stosunkowo delikatne narażone na zarysowania. W kontakcie ze stalą powodują jej szybką korozję, w związku z czym stalowe element wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Stosowane najczęściej w pokojach (salon, sypialnia).

Tynki cementowo-wapienne – układane w trzech warstwach (obrzutka, narzut gładź), o grubości ok. 1,5 cm, schną ok 40 dni. Cement stanowiący jeden ze składników zapewnia odpowiednią twardość, wapno natomiast elastyczność. Mają dobrą paraprzepuszczalność, umożliwiając ścianom  oddychanie. Stosowane są w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci (łazienka, pralnia, sauna)

Tynki cementowe – twarde lecz mało plastyczne co wydłuża czas ich układania na ścianach. Stosowane ze względu na swoje właściwości w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Są twarde, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Tynki gipsowo-wapienne - odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, bezpieczne dla skóry, układane w jednej warstwie, szybko schnące;

Tynki gliniane - są odporne na pleśnie i grzyby domowe, dobrze akumulują ciepło; jako jedyne można skuć, zarobić z wodą i nałożyć na ściany jeszcze raz;

Tynki wapienne - idealnie nadają się do nakładania na stare tynki, (dawniej powszechnie stosowane). Obecnie są bardzo rzadko stosowane, ponieważ są mało wytrzymałe na uszkodzenia.

Czas wykonanie uzależniony jest od rodzaju tynku oraz sposobu aplikacji. Przy tynkowaniu ścian przy użyciu agregatu tynkarskiego skraca się czas wykonania oraz dwukrotnie  zmniejsza się użycie materiału. Cena w obu przypadkach liczona jest za metr kwadratowy warstwy tynku o grubości  0,8-1,5 cm.

Cennik-tynkowanie-cementow-wapienny-gipsowy

Cena określona  zostaje indywidualnie, podczas wizji a uzależniona jest od jakości podłoża.

Wykonujemy również zlecenia z zakresu:

 • budowa domów jednorodzinnych pod klucz,
 • lekkie  obudowy ścian płytami warstwowymi oraz metodą tradycyjną  wraz  z montażem konstrukcji wsporczej,
 • wykonawstwo dachów przemysłowych metoda lekką z dociepleniem lub bez z blach trapezowych  lub płyt warstwowych,
 • roboty spawalnicze: remonty konstrukcji stalowych i produkcja  elementów konstrukcyjnych

Do ważniejszych realizacji należą:

 • Kompleksowy remont Budynku Nadszybia Szybu "Andrzej III" KWK Brzeszcze (zdjęcia)
 • wykonanie elewacji z płyt warstwowych  w obiektach  KWK  JAS – MOS
 • remont  konstrukcji żelbetowej i stalowej w obiektach  KWK – JAS – MOS
 • remont stropów technologicznych w Zakładzie Przeróbki Węgla w kopalni KWK Sośnica
 • remont konstrukcji stalowej wraz  z montażem  lekkiej obudowy ścian budynku rekuperacji w KWK Ziemowit
 • torkretowanie  kopuły wieńczącej kompleks handlowy  ” Pogoria” w Dąbrowie Górniczej.
 • budowa domu jednorodzinnego  w Katowicach ul. Świerkowa

Należymy do Śląskiej Okręgowej  Izby Inżynierów Budownictwa.